WARSZTATY

Oferta warsztatów (2019-2020):

Już niedługo opublikowany zostanie plan warsztatów na rok 2019-2020. Do tego czasu zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą poniżej. Każde z opisanych niżej warsztatów możemy zorganizować dla grupy powyżej 6 osób. Koszta warsztatów ustalane są indywidualnie w zależności od liczności grupy, lokalizacji oraz poziomu zaawansowania uczestników. Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na info@srskalp.pl

Oferta warsztatów (2018-2019):

Dokładne terminy warsztatów uzależnione są od ilości chętnych osób i są ustalane indywidualnie podczas zapisów.
Zbierz znajomych i naucz się czegoś nowego. Zapraszamy!

LUTOWANIE:
Podczas warsztatów z lutowanie nauczysz się jak używać lutownicy, poznasz różne technologie mocowania elementów na płytkach drukowanych, nauczysz się do czego służy chemia w lutowaniu oraz zlutujesz swoją pierwszą płytkę. Płytki edukacyjne zostały stworzone przez członków SR SKALP specjalnie na potrzeby szkolenia.


Zapisy: Zbierz grupę i napisz do nas na info@srskalp.pl

 


ARDUINO:
Podczas warsztatów dowiesz się czym jest Arduino, jak działa, jak wygląda środowisko do programowania Arduino oraz napiszesz pierwszy program na tę platformę. Od zera, bez niepotrzebnych trudnych słów i w jasny sposób rozpoczniesz przygodę z mikrokontrolerami.


Zapisy: Zbierz grupę i napisz do nas na info@srskalp.pl

 

 


MODELOWANIE 3D:
Podczas warsztatów zapoznasz się z podstawowymi konceptami oraz pojęciami związanymi z projektowaniem komputerowym (CAD) na przykładzie oprogramowania Fusion 360. Dwugodzinne szkolenie pozwoli Ci na swobodną pracę z programem. W ramach szkolenia dowiesz się min. co to szkic, złożenie a także poznasz możliwości do przeprowadzania analiz i symulacji w środowisku Fusion 360.

Zapisy: Zbierz grupę i napisz do nas na info@srskalp.pl

 


MÓJ PIERWSZY ROBOT – ŚWIATŁOLUB:
Warsztaty na których zbudujesz swojego pierwszego robota. Chociaż skierowane są do młodszej grupy odbiorców, zapraszamy na nie wszystkich zainteresowanych. Skonstruujemy na nich prostego robota fototaksyjnego czyli takiego, który podąża za światłem. W ramach warsztatów dowiesz się jak działają analogowe roboty fototaksyjne, jak działa tranzystor oraz nauczysz się lutować.

Zapisy: Zbierz grupę i napisz do nas na info@srskalp.pl lub na fb


WARSZTATY BUDOWY MINI ŁAZIKÓW:

Te warsztaty proponowane są bardziej zaawansowanym grupom uczestników lub dłuższemu cyklowi zajęć. Podczas warsztatów uczestnicy mają możliwość zbudowania mini łazika naszego projektu. Podczas zajęć przedstawiane są podstawy mechaniki, elektroniki, lutowania oraz druku 3D, a także omawiane są ciekawostki dotyczące prawdziwych łazików marsjańskich oraz kosmicznych misji. 

Czas trwania zajęć oraz koszt jest ustalany indywidualnie w zależności od umiejętności i wieku grupy. Więcej informacji: info@srskalp.pl lub na fb

 


KURSY INTERNETOWE
Oprócz warsztatów stacjonarnych prowadzimy również kanał na YouTube, gdzie publikujemy darmowe kursy wideo. Można na nim znaleźć m. in. jedyny w Polsce komplementarny kurs Robot Operating System.