WARSZTATY

Aktualnie trwające warsztaty (2018-2019):

Dokładne terminy warsztatów uzależnione są od ilości chętnych osób i są ustalane indywidualnie podczas zapisów.
Zbierz znajomych i naucz się czegoś nowego. Zapraszamy!

LUTOWANIE:
Podczas warsztatów z lutowanie nauczysz się jak używać lutownicy, poznasz różne technologie mocowania elementów na płytkach drukowanych, nauczysz się do czego służy chemia w lutowaniu oraz zlutujesz swoją pierwszą płytkę. Płytki edukacyjne zostały stworzone przez członków SR SKALP specjalnie na potrzeby szkolenia.

Cena: 90zł (w tym koszt materiałów)
Czas trwania: 2h
Zapisy: formularz zgłoszeniowy lub na warsztaty@srskalp.pl

 


ARDUINO:
Podczas warsztatów dowiesz się czym jest Arduino, jak działa, jak wygląda środowisko do programowania Arduino oraz napiszesz pierwszy program na tę platformę. Od zera, bez niepotrzebnych trudnych słów i w jasny sposób rozpoczniesz przygodę z mikrokontrolerami.

Cena: 50zł + możliwość zakupu własnego zestawu elementów, który można zabrać do domu i ponownie wykorzystać (cena z zestawem 150zł)
Czas trwania: 2h
Zapisy: formularz zgłoszeniowy lub na warsztaty@srskalp.pl

 


MODELOWANIE 3D:
Podczas warsztatów zapoznasz się z podstawowymi konceptami oraz pojęciami związanymi z projektowaniem komputerowym (CAD) na przykładzie oprogramowania Fusion 360. Dwugodzinne szkolenie pozwoli Ci na swobodną pracę z programem. W ramach szkolenia dowiesz się min. co to szkic, złożenie a także poznasz możliwości do przeprowadzania analiz i symulacji w środowisku Fusion 360.

Cena: 40zł
Czas trwania: 2h
Zapisy: formularz zgłoszeniowy lub na warsztaty@srskalp.pl

 


MÓJ PIERWSZY ROBOT – ŚWIATŁOLUB:
Warsztaty na których zbudujesz swojego pierwszego robota. Chociaż skierowane są do młodszej grupy odbiorców, zapraszamy na nie wszystkich zainteresowanych. Skonstruujemy na nich prostego robota fototaksyjnego czyli takiego, który podąża za światłem. W ramach warsztatów dowiesz się jak działają analogowe roboty fototaksyjne, jak działa tranzystor oraz nauczysz się lutować.

Szczegóły już wkrótce!
Zapisy: warsztaty@srskalp.pl lub na fb

 


KURSY INTERNETOWE
Oprócz warsztatów stacjonarnych prowadzimy również kanał na YouTube, gdzie publikujemy darmowe kursy wideo. Można na nim znaleźć m. in. jedyny w Polsce komplementarny kurs Robot Operating System.