KIM JESTEŚMY

Stowarzyszenie Robotyków SKALP

to interdyscyplinarna organizacja non profit, mająca na celu promocję robotyki, edukację związaną z nowoczesnymi technologiami oraz wspieranie społeczności w realizowaniu projektów związanych z m.in. robotyką i automatyką, nowoczesnymi metodami produkcji oraz przemysłem kosmicznym. Członkiem naszego stowarzyszenie może zostać każdy. Zrzeszamy zarówno inżynierów i hobbystów jak i artystów, grafików oraz prawników. Jedynym koniecznym elementem jest chęć rozwoju i zainteresowanie.



Stowarzyszenie Robotyków SKALP to przede wszystkim ludzie: pełni pasji, umiejętności i chęci rozwoju. Działamy na polach nowoczesnych technologii, robotyki i sztucznej inteligencji. Zajmujemy się promocją, edukacją, a także działaniami badawczymi. Nie wiemy wszystkiego, ale wiemy gdzie są ludzie, którzy nam pomogą się dowiedzieć.


Celem działań Stowarzyszenia jest stworzenie środowiska skupiającego osoby zajmujące się robotyką i nowoczesnymi technologiami na wszystkich polach: Od Inżynierów, przez Startupy i duże firmy aż po artystów. Chcemy być miejscem w którym “dzieją się projekty”, w którym ludzie rozwijają swoje umiejętności, a firmy otrzymują rozwiązania problemów.


Członkowie Stowarzyszenia to osoby na co dzień pracujące w obszarze nowych technologii. Wiemy jak duże i dynamicznie zmieniające się jest to środowisko. Każdego dnia pojawiają się nowe rozwiązania, nowe technologie, ale też wyzwania i zagrożenia związane z robotyką i sztuczną inteligencją. Uważamy, że jako przedstawiciele świata technologii mamy obowiązek dbania o edukację społeczeństwa w tym zakresie. Boimy się tego, czego nie znamy. Przybliżając zagadnienia związane z robotyką, sztuczną inteligencją, przemysłem kosmicznym oraz łącznością bezprzewodową staramy się umożliwić i ułatwić kontakt z technologiami przyszłości.



EDUKACJA PRAKTYCZNA

Najważniejszy jest dla nas aspekt praktyczny. Wiemy że nie da się robić robotów bez udziału sprzętu, wiemy też że bardzo trudno jest zdobyć doświadczenie w tej dziedzinie. Nasze projekty to miejsce do eksperymentów, badań i zdobywania praktycznej wiedzy. Prowadzimy projekty z zakresu robotyki, pojazdów autonomicznych, inżynierii biomedycznej, AI, technologii kosmicznych.


KURSY I SZKOLENIA

Na prowadzonych przez nas kursach można się dowiedzieć jak zaprojektować, zaprogramować oraz jak wykonać projekt związany z robotyką. Nasze kursy odbywają się zarówno w laboratorium jak i online i są przeznaczone dla różnych grup wiekowych o różnym doświadczeniu.


PRZESTRZEŃ NA ROZWÓJ

Bez dobrych narzędzi nie da się pracować. Wiedząc o tym, udostępniamy nasze laboratorium Robotyczne – przestrzeń do prac prototypowych wyposażoną we wszystkie niezbędne narzędzia do rozwijania swojego pomysłu z zakresu robotyki, nowoczesnych technologii itp. Nasze Laboratorium to także przestrzeń do spotkań dla praktyków podczas licznych wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie.


ORGANIZACJA WYDARZEŃ

Mamy wieloletnie doświadczenie w organizacji turniejów, hackathonów i konferencji, pokazów robotycznych, wystąpień na targach i konferencjach. Organizujemy także wydarzenia popularnonaukowe oraz pokazy technologii na terenie trójmiasta i nie tylko.


KADRA R&D

W szeregach stowarzyszenia zebraliśmy bardzo szerokie grono specjalistów: Zaczynając od elektroników, przez programistów każdego poziomu aż po tak abstrakcyjne tematy związane z nowoczesnymi technologiami i robotyką jak prawnicy czy artyści. Posiadamy wiedzę pozwalającą wspierać projekty na każdym etapie.


WSPARCIE

Nowoczesne technologie są trudne, wiemy to. Dlatego proponujemy możliwość skorzystania z naszego doświadczenia i kontaktów. Wspieramy firmy w innowacyjnych projektach, udzielamy konsultacji, przeprowadzamy audyty i pomagamy dobrać odpowiednią kadrę. W ramach działalności non-for-profit pomagamy też fundacjom i organizacjom studenckim.


Tu znajdziesz STATUT naszego stowarzyszenia

NASZ ZARZĄD

Mateusz Dyrda

Mateusz Dyrda

PREZES

Mateusz Dyrda

PREZES

Twórca niesamowitych projektów, konstruktor, filozof, fan technologii kosmicznych. Od lat zaangażowany w trójmiejską społeczność fab labów i makerspace’ów. Nie ma pytania na które nie zna odpowiedzi. Po godzinach uczy się grać na okarynie i ujarzmiać drony.

Weronika Recław

Weronika Recław

WICEPREZES

Weronika Recław

WICEPREZES

Mistrzyni organizacji, Koordynator TTR oraz BBR. Zawodowo programista. Do 2019 pełniła wieloletnią funkcję prezesa naszej organizacji. Obecnie skupia się na organizacji wydarzeń i pozyskiwaniu nowych partnerów.

Adam Strużyński

Adam Strużyński

SEKRETARZ

Adam Strużyński

SEKRETARZ

Z wykształcenia Inżynier, z wyboru Product Owner, z pasji Rolnik Sportowy. W stowarzyszeniu zajmuje się wsparciem organizacyjnym. Spotkasz go na targach i eventach na stanowisku SKALPu. Fan włoskiej motoryzacji i robotów jeżdżących po ścianach.

Patrycja Matejek

Patrycja Matejek

SKARBNIK

Patrycja Matejek

SKARBNIK

Projektuje systemy biomedyczne, autonomiczne pojazdy i uczy lutować 10 letnie dzieci. Zarządza finansami, jest koordyntorem Robohackathonu i administratorem strony. Na co dzień nosi lutownicę w torebce i pilnuje by zakręcać wodę w warsztacie.

SPECJALIŚCI

Andrzej Reinke

Andrzej Reinke

Andrzej Reinke

Wiecznie głodny wiedzy, specjalista od estymacji stanu (tzw.SLAMu), planowania trasy (robota) i wizji komputerowej. W wolnym czasie lubi popykać w CounterStrike'a.

Tomasz Węsierski

Tomasz Węsierski

Tomasz Węsierski

Mistrz frezowania, fan filmów o tokarkach. Zawodowo programuje systemy ios w przerwach ogrywając współpracowników w bilarda.

Błażej Błaszczuk

Błażej Błaszczuk

Błażej Błaszczuk

Specjalista ds. elektroniki i systemów wbudowanych. Członek zespołu Żukbot. Nie czyta książek, nie ogląda filmów, twierdzi, że “Nie ma życia, są roboty”.

Wojciech Zawadzki

Wojciech Zawadzki

Wojciech Zawadzki

Prawnik, specjalista ds prawa pojazdów autonomicznych, pasjonat robotyki. Jego konstrukcje ułatwiają życie nie tylko ludziom, ale też kotom.

Gosia Kotkiewicz

Gosia Kotkiewicz

Gosia Kotkiewicz

Studentka Robotyki. Aktywnie rozwija projekt autonomicznego DuckieBota i pomaga w administracji turniejów.

Dawid Mościcki

Dawid Mościcki

Dawid Mościcki

Student Automatyki, konstruktor ramienia robotycznego, zapalony overclocker swojej drukarki CR10 , członek projektu Duckietown. Zwolennik idei “młotkiem na pewno się uda”.

Kamil Duszyński

Kamil Duszyński

Kamil Duszyński

Aktywny członek zespołu DuckieTown. Planuje zaprogramować autonomicznego duckiebota zanim Musk wypuści w pełni autonomiczną teslę.