DuckieTown na konferencji Adamed

W dniach 13-14 kwietnia, członek SR SKALP Bartek Multan brał udział w zlocie Uczestników Obozu Naukowego Adamed SmartUP dla zdolnej młodzieży organizowanego przez Fundację Adamed, gdzie miał okazję opowiedzieć o swoich dokonaniach w naszym Stowarzyszeniu.

Na Zlocie odbywającym się w Akademeia High School w Warszawie, obecni byli uczestnicy już czterech edycji obozu naukowego związani z takimi dziedzinami nauki jak medycyna, biochemia, inżynieria i robotyka oraz fizyka. Bartek miał okazję opowiadać o autonomicznych samochodach i przyszłości transportu. Przedstawiał statystyki, obecnych światowych liderów jeśli chodzi o produkcję oraz spekulacje na temat przyszłości. Rozwinął także kwestię poziomów autonomiczności obecnych pojazdów oraz zapowiadanych usprawnień. Mówił także o odpowiedzialności i wypadkach z ostatnich kilku lat, oraz ich przyczynach i wpływie na stan obecny prowadzonych testów.

Nie zabrakło również SKALPowego akcentu w prezentacji. Bartek opowiedział uczestnikom o projekcie Duckietown, czyli mieście przyszłości i poruszającej się po niej autonomicznej flocie małych robotów oraz ich możliwym wpływie na transport. Przedstawił sposoby rozpoznawania drogi przez roboty i o ich samodzielnym przemieszczaniu się. Mówił także o systemie wdrażanym do robotów i używanych technologiach, a także o przyszłości samego projektu. Wiecej na temat samego projektu możecie dowiedzieć się tutaj.