BBR

Bałtyckie Bitwy Robotów to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Łączy ono w sobie turniej robotyki amatorskiej, mini konferencję studencką oraz robohackathon. Podczas organizacji tego wydarzenia członkowie naszego stowarzyszenia zebrali całe doświadczenie zgromadzone podczas organizacji Trójmiejskiego Turnieju Robotów i połączyli siły z członkami Naukowego Koła Studentów Automatyki NKSA (wydział EiA, Politechnika Gdańska, organizujące dotychczas turniej Roboxy).
Pierwsza edycja turnieju w takiej formie odbyła się w dniach 25 – 27 maja 2018 roku w Gdańsku. Turniej zaprosił fanów robotyki i nowoczesnych technologii z całego kraju do Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, gdzie gościł 184 zawodników i około 500 widzów.
Główną częścią wydarzenia jest turniej robotyki amatorskiej. Składa się on z 12 konkurencji zgrupowanych w 5 kategorii. Drugą częścią wydarzenia jest konferencja, która jest skierowana do europejskich konstruktorskich zespołów studenckich.
Ostatnią częścią wydarzenia jest RoboHackathon, podczas którego drużyny konstruktorskie mając do swojej dyspozycji drukarki 3d, sprzęt elektroniczny i 40 godzin ciągłej pracy muszą zbudować zgodną z wymaganiami konstrukcję robota. Kończy się on finałową bitwą, gdzie zwycięża szybkość, spryt oraz wytrwałość.

 

Więcej informacji na stronie turnieju oraz na fb

BBR 2019

Zapraszamy na stronę tegorocznego wydarzenia!

Na stronie znajdziecie:

-Szczegóły wydarzenia

-Opis tegorocznych konkurencji

-Regulaminy turnieju oraz konkurencji

-Rejestrację uczestników

Bałtyckie Bitwy Robotów 2019 to kolejna edycja turnieju robotyki amatorskiej na którym nie może Cię zabraknąć! Przewidziane liczne nowe konkurencje, 40-godzinny Robohackathon z budowy robotów, warsztaty dla dzieci, atrakcje dla odwiedzających oraz spotkania konstruktorów podczas których będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Serdecznie zapraszamy!

BBR 2018

Wsparli nas: