BBR

Bałtyckie Bitwy Robotów to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Łączy ono w sobie turniej robotyki amatorskiej, mini konferencję studencką oraz robohackathon. Podczas organizacji tego wydarzenia członkowie naszego stowarzyszenia zebrali całe doświadczenie zgromadzone podczas organizacji Trójmiejskiego Turnieju Robotów i połączyli siły z członkami Naukowego Koła Studentów Automatyki NKSA (wydział EiA, Politechnika Gdańska, organizujące dotychczas turniej Roboxy).

Pierwsza edycja turnieju w takiej formie odbyła się w dniach 25 – 27 maja 2018 roku w Gdańsku. Turniej zaprosił fanów robotyki i nowoczesnych technologii z całego kraju do Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, gdzie gościł 184 zawodników i około 500 widzów.

Główną częścią wydarzenia jest turniej robotyki amatorskiej. Składa się on z 12 konkurencji zgrupowanych w 5 kategorii. Drugą częścią wydarzenia jest konferencja, która jest skierowana do europejskich konstruktorskich zespołów studenckich. Ostatnią częścią wydarzenia jest RoboHackathon, podczas którego drużyny konstruktorskie mając do swojej dyspozycji drukarki 3d, sprzęt elektroniczny i 40 godzin ciągłej pracy muszą zbudować zgodną z wymaganiami konstrukcję robota. Kończy się on finałową bitwą, gdzie zwycięża szybkość, spryt oraz wytrwałość.

Więcej informacji na stronie turnieju oraz na fb wyderzenia.

BBR 2019

BBR 2018

Wsparli nas: