HACKATHONY

Jednym z ciekawszych obszarów działania Stowarzyszenia jest organizacja Hackathonów: konkursów podczas których uczestnicy dostają problem do rozwiązania oraz instrumenty wymagane do realizacji pomysłu.

NADCHODZĄCE

AI GAMES

18-19 stycznia 2019

🔥AI Games to wydarzenie, które pod jednym dachem zbierze 200 pasjonatów, specjalistów i entuzjastów AI i Machine Learningu by przez 24 godziny mogli rywalizować ze sobą w ciekawych i ekscytujących konkurencjach rozwiązujących rzeczywiste problemy! 🔥

24 godziny tworzenia ciekawych rozwiązań z użyciem sztucznej inteligencji, mających realny wpływ na problemy biznesu, pod okiem doświadczonych mentorów, przeplatane pysznym jedzeniem w atmosferze zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy!

.

POPRZEDNIE EDYCJE

ROBOHACKATHON

maj 2019

Podobnie jak w 2018 roku tegorocznej edycji Bałtyckich Bitew Robotów towarzyszyła konkurencja w formie hackathonu. Uczestnicy startujący w 5 drużynach mieli 40 godzin na przygotowanie robota, który przetrwa aż 3 konkurencje, które zostały ujawnione dopiero na starcie konkursu, a były to: PAC-MAN polegający na jak największej liczbie naciśnięć przez robota przycisku znajdującego się na robocie drużyny przeciwnej, KING ON THE HILL, polegająca na wjechaniu na znajdujące się na planszy wzgórze i jak najdłuższe utrzymanie się na nim oraz FINAL BATTLE – polegająca na wypchnięciu przeciwników z planszy.

maj 2018

Robohackathon był jedną z konkurencji Bałtyckich Bitew Robotów w 2018 roku. Do konkursu przystąpiły 24 osoby wchodzące w skład 5 drużyn. Ich zadaniem było w ciągu 40 godzin zbudowanie od zera zdalnie sterowanego robota walczącego. Każdy z zespołów miał dostęp do części z elektroodpadów, m.in. silników oraz części od komputerów czy drukarek oraz nowe części elektroniczne, takie jak Arduino, mikrokomputer Raspberry Pi, moduły komunikacyjne i wiele innych. Do dyspozycji uczestników był również w pełni wyposażony warsztat plenerowy, w którym powstawały niesamowite konstrukcje mechaniczne oraz niebanalne obudowy. Dzięki partnerom wydarzenia na miejscu znajdowały się również drukarki 3d, wysokiej klasy sprzęt lutowniczy oraz pomiarowy.
Powstałe podczas zmagań roboty miały jedno zadanie- zwyciężyć w wielkiej bitwie finałowej. Po dwóch dniach zmagań, na sześciokątnym ringu stanęło do walki 5 konstrukcji wyposażonych w tajne bronie. Zadanie okazało się nie być łatwe. W starciu robotów liczyła się nie tylko moc silników i masa robotów, ale także jakość wykonania oraz spryt sterujących robotami operatorów.
Dodatkowo podczas całego czasu trwania konkursu drużyny były oceniane w takich kategoriach jak praca zespołowa, planowanie działań, pomysłowość, umiejętności, wygląd robota, oryginalność pomysłu, skomplikowanie konstrukcji oraz wykorzystanie dostępnych zasobów.

HACKATHON SIECI NEURONOWE

maj 2018

Hackathon z sieci neuronowych został przygotowany wraz z kołem naukowym “Gradient”. Był to typowo software’owy hackathon podczas którego uczestnicy mieli za zadanie przygotować projekt z wykorzystaniem sieci neuronowych. Wydarzenie odbyło się w Domu Technika dzięki wsparciu Naczelnej Organizacji Technicznej.

HACKATHON ŚWIĄTECZNY

grudzień 2017

Impreza została zrealizowana przy współpracy z Hackerspace Trójmiasto. Wydarzenie o lekkiej tematyce, uczestnicy mieli 24 godziny aby skonstruować urządzenie elektronicze związane z tematyką świąt bożego narodzenia.

BRALIŚMY UDZIAŁ

Oprócz orgaznizowania hackathonów nasi członkowie biorą również udział w imprezach zewnętrznych. Do sukcesów należy zaliczyć:

  • Pierwsze miejsce w Alexa Hackathon 2016 organizowanym przez firmę Amazon
  • Pierwsze miejsce w Oriental Eovation Hackathon organizowanym przez firmę Blue Dot Solution
  • Trzecie miejsce w Pomeranian Eovation Hackathon organizowanym przez firmę Blue Dot Solutions
  • Drugie miejsce w Smart City Hackathon będący częścią Forum Wizja Rozwoju 2018